/ / Ben Askren: de la Jocurile Olimpice până la bătăliile mixte

Ben Askren: de la Jocurile Olimpice la bătăliile mixte

Ben Ascren - campion național de două oriAthletic Association, înainte de Jocurile Olimpice din 2008, a reușit să se stabilească ca un atlet talentat în competiții de lupte. Medalii la Jocurile Olimpice nu au primit, dar tranziția sa în 2009, un profesionist mixt competiții de arte marțiale a marcat sosirea unuia dintre cele mai înalt nivel de elită și luptători în sport în ultimii ani.

lupte

Ben Askren și-a început cariera profesionalăarme marțiale combinate în 2009. Apoi a justificat pe deplin răscoala din jurul lui, câștigând cu încredere în fiecare luptă într-o singură rundă. După ce a câștigat 3 victorii în 2009, sa mutat cu succes în al doilea sezon la welterweight, unde a câștigat de două ori Ryan Thomas, apoi Dan Hornbakl și campionul Lyman Hood.

Luptător persistent și creativ Ben Askren, în ciudaatunci că nu are un set complet de competențe în domeniul artelor marțiale mixte, a reușit să reziste favoritului lui Lyman Hood. Apoi a folosit o combinație sufocantă și, ca în cazul lui Hornbakl, la învins pe Tiger Shulman. În prezent, nici o recepție jiu-jitsu nu vă permite să ocoliți această metodă. Ghicitul, care ia permis lui Askren să obțină centura campionului, nu a fost încă rezolvată.

După ce a câștigat cu 4 ori cu succes Askrena apărat dreptul la o centură. El la învins pe Jay Hyeron, apoi pe Douglas Lima. În cursul celei de-a treia bătălii, a trebuit să mă opresc pentru ajutorul medicului, deoarece ochiul dușmanului, Ben Karl Amouss, a fost complet închis, ceea ce a devenit baza victoriei. În lupta a patra cu Andrei Koreshkov Ben câștigat, de asemenea, dar ca urmare a knockout tehnic.

ben asskren

Un nou început

După o astfel de serie de victorii necondiționate, Ben Askrennu mai are nevoie de nici o promovare. Numele lui vorbește de la sine. Acesta este motivul pentru care a fost observat în Singapore ONE Championship organizație mixtă de luptă, cu care a semnat un contract pentru 6 lupte.

La 30 mai 2014, Askern și-a făcut debutul sub noulo etichetă împotriva lui Bakhtiyar Abbasov, în numele căruia au existat deja mai multe victorii. În prima rundă, el a învins un adversar, apărând cu succes apăsarea dureroasă. Apoi sa luptat cu campionul japonez Nobutatsu Suzuki și câștigat în doar un minut și douăzeci și patru de secunde, ceea ce la ajutat să adauge încă o curea de campion la colecția sa.

Până în prezent, realizările lui Ben Askern se încheie aici, dar asta nu înseamnă că potențialul său incredibil se termină. Așteptăm cu nerăbdare bătălii și mai spectaculoase și de succes.